Motor Centrum Gdańsk – Salon Opel Chevrolet

MOTOR CENTRUM GDAŃSK – PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA SALONU OPEL, SAAB I CHEVROLET
GDAŃSK-RUDNIKI, UL. MIAŁKI SZLAK 4/8

PIERWSZY ETAP PRZEBUDOWY
Impulsem do podjęcia w 2000r. działań projektowych i budowlanych na terenie zespołu obiektów należących do PM „Polmozbyt Gdańsk” sp. z o.o. była konieczność dostosowania istniejącego tam punktu dealerskiego Opel „Motor Centrum” do standardów sprzedaży tej firmy…więcej

DRUGI ETAP PRZEBUDOWY
W kilka lat po zakończeniu prac , w związku z przyłączeniem do koncernu General Motors marek Chevrolet i Saab, podjęto modernizację północno-wschodniej części salonu, aby przygotować miejsce dla nowych marek. Przebudowa nie zakłóciła wyglądu budynku, a zharmonizowane wnętrza spełniły stawiane wymogi.

 

TRZECI ETAP PRZEBUDOWY
Zmiany na rynku motoryzacyjnym spowodowały konieczność dostosowania obiektu do nowej tendencji salonów wielomarkowych. Do oferty wprowadzono markę Suzuki, na której potrzeby przebudowano wiatę. Obiekt podwyższono i zamknięto przeszkleniami, uzyskując duże, dobrze oświetlone powierzchnie ekspozycyjne. Obok salonu Suzuki umieszczono sprzedaż samochodów używanych, a po kilku latach markę Mitsubishi. Niestety przebudowa zniweczyła pierwotne założenia projektowe. Konieczność podwyższenia budynku spowodowała trwałe optyczne oderwanie go od głównego biurowca z salonem, a poprzez odmienne oznakowanie obiekty jeszcze bardziej oddaliły się od siebie.

więcej: www.motorcentrum.pl

AUTORZY PROJEKTÓW
PIERWSZY ETAP – rozbudowa salonu Opla, zmiana elewacji budynku biurowego, budowa wiaty dla samochodów używanych
PROJEKT 2000
REALIZACJA 2000-2001
arch. Katarzyna Rembarz
arch. Wojciech Pomierski
arch. Małgorzata Rogińska-Niesłuchowska

DRUGI ETAP – przebudowa salonu Opla pod kątem umieszczenia marek Chevrolet i Saab
PROJEKT 2004
REALIZACJA 2004
arch. Katarzyna Rembarz

TRZECI ETAP – przebudowa wiaty na salony Suzuki i samochodów używanych
PROJEKT 2006
REALIZACJA 2006-2007
arch. Katarzyna Rembarz